top of page
  • grzegorzofficial4

Kolejny etap z życia przyszłego kelnera…😮

 

Zaczynamy… Klasa 2 w tamtych czasach była słodka jak miód i gorzka jak piołun (gatunek rośliny) 😊 Pewnie zapytacie, dlaczego. Dlatego słodki, że w końcu opuszczamy prace na kuchni i wchodzimy w nieznany świat kelnera, potocznie mówiąc wychodzimy na sale 👌A gorzki dlatego że wkraczamy w nieznany świat. Musimy dostosowywać się do nowych obowiązków i hierarchii panującej na pierwszym froncie restauracji których jeszcze nie znamy.

 

Hierarchia w restauracji:

Manager restauracji – Osoba odpowiedzialna za ogólne zarządzaniem lokalem. Rekrutuje, szkoli, zarządza pracownikami restauracji, motywuje rozwiązuje konflikty. Planuje harmonogram pracy kelnerów. Współpracuje z szefem kuchni i wspólnie ustalają menu. Manager zajmuje się również zamówieniami towaru np. alkohol, napoje jak i również zastawa, sztućce, ubrania dla obsługi, tace kelnerskie itd. Manager restauracji również przekazuje rozpisze imprez i rozstaw stołów dla kierownika Sali.

Kierownik sali - nadzoruje prace kelnerów, dba, aby czynności wykonywane z obsługa klienta były zgodne ze sztuką kelnerska. Przypisuje kelnerom poszczególne zadania w czasie zmiany. Współpracuje z szefem zmiany na kuchni. Szkoli młodszych kelnerów. Dba o zadowolenie klientów.

Starszy kelner – posiada dłuższy staż pracy od innych kelnerów. Pomaga młodszym kelnerom w adaptacji i udziela wskazówek. Młodsi kelnerzy często zwracają się do niego z różnymi problemami a on przekazuje to wyżej. Starszy kelner może być wyznaczony do obsługi bardziej wymagających klientów. Oczywiście również szkoli lub organizuje szkolenia i kursy dla młodych kelnerów.

Kelner- zajmuje się obsługą gości. Przyjmuje zamówienia, serwuje napoje jak i dania do stolika. Sprząta brudną zastawę ze stołów. Dba o ogólny porządek w restauracji. kelner to kluczowa postać w restauracji wiec doceniajmy go, on jest pierwszą wizytówka lokalu.Kelner praktykant- odbywa praktyki zawodowe celu zdobycia doświadczenia. Czynności, które wykonuje kelner praktykant to: pomoc w przygotowaniu stołów przed otwarciem lokalu. Szkoli się w obsłudze kas fiskalnych. Przygotowuje napoje bezalkoholowe. Odbywa szkolenie jak posługiwać się taca kelnerska. Dba o porządek w restauracji. Poleruje szkło i sztućce.  Możliwość asysty podczas obsługi klienta.

Tak to wygląda, ale to nie koniec 😊 do usłyszenia

Kelnerski Mistrz👍

 

 

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page